Liečebno - relaxačná masáž

pre vaše dokonalé uvoľnenie a pre vaše zdravie

Naše služby

Maderoterapia

Maderoterapia je najúčinnejšia metóda proti celulitíde, spočíva v aplikácii špeciálnych valčekov vyrobených z dreva. Rozkladá celulitídu, vypne pokožku, tvaruje postavu, zbaví telo nadbytočnej vody, tým aj zmierňuje opuchy, rozprúdi lymfatický systém, naštartuje metabolizmus, zbaví telo toxínov, nadvihne zadok. Je to zdraviu prospešná neinvazívna metóda. Prvé výsledky sú viditeľné už po 5-tich sedeniach v závislosti od stupňa celulitídy a typu pokožky.


Detoxikácia tela

Masáž drevenými valčekmi stimuluje lymfatický systém, ktorého funkcia v našom tele je vylučovanie toxických látok. Nezdravé životné návyky, nekvalitné stravovanie a nedostatočný pohyb spôsobujú únavu lymfatického systému, čím toxické látky zostávajú v našom tele. Keď hovoríme o toxických látkach, rozumieme tým rôzne zvyšky, ktoré sme dostali do tela. Nie len tie, ktoré sú škodlivé a zdraviu nebezpečné, ale aj zvyšky tuku, cukru či aditív z jedla, ktoré v našom tele vytvárajú tukové vrstvy podobajúce sa pomarančovej kôre, teda celulitídu.


Maderoterapiou proti celulitíde

Valčeková masáž má práve tento cieľ – rovnomernými rytmickými pohybmi stimulovať prietok lymfy, čím sa dosahuje špecifická lymfatická drenáž. Týmto sa zároveň aktivuje metabolizmus a organizmus rýchlejšie pracuje a vylučuje tukové vrstvy, toxíny a celulitídu.
Na dosiahnutie výsledkov sa odporúča vykonanie dvoch sérií v trvaní najmenej 10 procedúr. Jedna procedúra trvá 45 minút až hodinu. Samozrejme závisí to aj od typu pokožky a stupňa celulitídy.

made

Kontraindikácie

 • vysoký a nízky krvný tlak
 • cukrovka
 • onkologické ochorenia
 • tehotenstvo a kojenie
 • čerstvé pooperačné stavy
 • akútne infekcie
 • ľudia ktorí majú problémy s edémami a opuchmi
 • trombóza
 • ochorenie srdca/obehového systému
 • kožné a zápalové ochorenia
 • bolestivé a vypuklé kŕčové žily

Masáž lávovými kameňmi

Tak ako pri každej dobrej masáži, aj pri tejto sa okrem iných hormónov vyplavujú hormóny šťastia – endorfíny, ktoré majú na svedomí pocity dobrej nálady, pocit šťastia a uvoľnenosti, umocnené jedinečnou energetickou vibráciou kameňov.

Bolesti chrbtice, stuhnuté svaly, studené nohy, artritídu, nespavoť, stresové a úzkostné stavy, depresiu. Stimuluje krvný a lymfatický obeh, zvyšuje vitalitu orgánov, pomáha pri detoxikácii organizmu, vyrovnáva energiu v tele. Lávové kamene pôsobia na telo i dušu, a to naozaj v mnohých smeroch. Hlboko relaxuje a harmonizuje vyrovnáva energiu v tele.

dvojka
 • Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém - účinkuje aj proti celulitíde.
 • Prehrieva celé telo napomáha detoxikácii organizmu zlepšuje funkcie nervového systému.
 • Pomáha odstrániť depresie a psychické ťažkosti.
 • Urýchľuje metabolizmus a pomáha pri ťažkostiach s trávením posilňuje imunitný systém.
 • Pomáha pri problémoch s pohybovým aparátom, bolesťami chrbta, kĺbov a svalov.
 • Uvoľňuje stuhnuté svaly.
 • Zregeneruje telo po záťaž zmierňuje klimakterické ťažkosti.
 • Pomáha pri problémoch so spánkom.

Bankovanie

Blahodárne pôsobí na lymfatický a celkovo imunitný systém. Pozitívne účinky má na obličky, močové cesty,žalúdok a slezinu, pečeň, žlčník i pohlavné orgány. Čistí krv, zlepšuje krvný obeh, pomáha pri reumatizme, anémii, zmierňuje bolesti chrbta, obnovuje funkcie nervového systému. Skvele pôsobí na prekrvenie dolných aj horných končatín a v konečnom dôsledku bojuje proti celulitíde.

Kedy sa bankovaniu radšej vyhnúť

Pokiaľ máte poranenia kože či infekčné kožné ochorenia, horúčku, chrípku a iné vírusové ochorenia. Tiež ak patríte medzi ľudí, ktorí začnú ľahko krvácať, táto metóda pre vás vhodná nie je. Vyhnúť by sa mu mali aj ľudia s krehkými cievami,kŕčovými žilami , tehotné ženy, ženy so silnou menštruáciou, leukemici, ľudia s náchylnosťou na infarkt, pri extrémne zvýšenom krvnom tlaku a pri ťažkých ochoreniach pečene.

bankovanie

Moxovanie

Moxovanie je veľmi príjemná, bezbolestná metóda, pri ktorej používame zapálenú moxu, vzhľadom pripomínajúcu cigaru.

Patrí medzi liečebné metódy tradičnej čínskej medicíny, pri ktorej využívame teplo, ktoré sa tvorí pomalým horením zmesi bylín. Moxy po zapálení pôsobia jednak svojím teplom, a jednak svojou liečivou energiou zo spaľovaných bylín na akupunktúrne body a príslušné orgány. Dochádza k prehriatiu a uvoľneniu jednotlivých častí tela, ale hlavne energia z bylín vstupuje do akupunktúrnych dráh, vyrovnáva ich, aktivizuje akupunktúrne body, doplňuje energiu, podporuje krvný obeh a vylučuje z tela chlad a bolesť.

bankovanie

Pri prehrievaní sa rovnomerným, pomalým horením vlákien paliny vyrába teplo, ktoré preniká do svalov a ohrieva dráhy a dráhové obehy.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž pôsobí na lymfatický systém, ktorý je z 80% v podkoží. Vykonáva sa plošnými kruhovitými a špirálovitými hmatmi s pomalou frekvenciou a malým tlakom. podporuje imunitu, látkovú výmenu, detoxikuje telo, odstraňuje opuchy, zmierňuje celulitídu a výrazne prispieva k celkovej regenerácii organizmu.

Môžeme ju prirovnať ku krvnej plazme – obsahuje vodu, draselné a sodné soli, biele krvinky, cukry, tuky, bielkoviny. Našim telom denne pretečú dva až tri litre lymfy, z toho 60 až 80 % v podkoží. Je to vlastne čistička organizmu. Ak pijeme málo tekutín, lymfa a krv sú zahustené. Lymfa v takom prípade nedostočne čistí a krv je málo okysličená. Cievy lymfatického systému sú hladké a toku lymfy pomáha iba kostné svalstvo, dýchanie, peristaltika čriev, záchvevy tepien. Lymfomasážou sa prietok lymfy zrýchli až 5-násobne po dobu 24 hodín. Deje sa tak inapriek tomu, že lymfomasáž je veľmi jemná, mäkká technika, ktorá sa robí pomaličky, v presných bodoch s nasmerovaním toku do hlavných lymfatických uzlín.

bankovanie

Reflexná masáž chodidiel

Po reflexnej masáži sa stres odbúra, človek ožije, obranný systém je v pohotovosti a psychický aj fyzický stav človeka sa dostáva do rovnováhy.

bankovanie

Reflexnú masáž chodidiel už oddávna využívali čínski lekári, ktorí tvrdili, že chodidlo je „druhým mozgom". Stimuláciou jednotlivých bodov na chodidle sa odovzdáva signál príslušnému orgánu, čím je možné ho pozitívne ovplyvňovať. Priaznivé účinky reflexnej masáže sa obvykle prejavia po dvoch až troch ošetreniach.